Aranżacje tarasu – 14 inspiracji na urządzenie tarasu

Jak urządzić taras?

Przytulnie i praktycznie urządzony taras to bardzo ważny element każdego domu. Jest to miejsce reprezentacyjne, w którym podczas cieplejszych miesięcy spędza się mnóstwo czasu, dlatego jego aranżacja odgrywa niezwykle istotną rolę, zwłaszcza gdy znajduje się on przed domem. Jak zatem go wyposażyć? Jak konkretniej urządzić taras, tak aby był spójny z resztą domu? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Aranżacja tarasu – od czego zacząć?
2. Jakie meble wybrać na taras?
3. Pomysły na aranżację tarasu
4. Inspiracje na aranżacje tarasu – galeria zdjęć


Aranżacja tarasu – od czego zacząć?

Nawet kilkumetrowy taras umożliwia nam utworzenie doskonałego miejsca do wypoczynku. Od czego więc zacząć jego aranżację? Na początek świetnym pomysłem będzie przejrzenie przygotowanych przez nas inspiracji i znalezienie tego, co najbardziej nam odpowiada, zarówno w przypadku mebli, jak i dodatków. Na ich podstawie można przygotować szczegółowy plan, w którym uwzględnimy praktyczne wykorzystanie każdego kawałka powierzchni tarasu. W ten sposób skomponowany i przemyślany harmonogram znacząco ułatwi nam proces aranżacji, umożliwiając jednocześnie uzyskanie jeszcze lepszego efektu. A gdy to już za nami, kolejnym krokiem będzie wybór mebli!

Jakie meble wybrać na taras?

Podczas wyposażania tarasu jednym z najważniejszych elementów jest dobór odpowiednich mebli. To właśnie one będą w dużej mierze decydowały o finalnym wyglądzie aranżowanej przestrzeni, dlatego oprócz względów praktycznych, powinniśmy zwrócić też uwagę na te estetyczne. Tutaj w zależności od preferencji, możemy postawić zarówno na sprzęt wykonany z tworzywa sztucznego, który jest bardziej nowoczesny, jak i ten drewniany lub wiklinowy, które są bardziej klasyczne i eleganckie. Każda z tych propozycji jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne, w związku z czym ich konserwacja nie będzie wymagała aż tyle pracy, jak materiały bardziej podatne na uszkodzenia. Alternatywą dla nich są meble ogrodowe z palet, które w ostatnich latach stale zyskują na popularności. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, praktyczne i uniwersalne, ponieważ o ich finalnym wyglądzie w dużej mierze decydują dodatki w postaci poduszek lub materaca. Takie meble nie tylko zapewniają wygodę, ale mogą też mieć fantazyjne kształty i wzory, przez co będą stanowić jeden z ważniejszych punktów aranżacyjnych całego tarasu. Musimy jednak pamiętać, że uzyskamy z nich sprzęt większych rozmiarów, dlatego sprawdzą się one wyłącznie w przypadku tarasów o dużej powierzchni. A co z dodatkami? Już wyjaśniamy!

Pomysły na aranżacje tarasu

Jakich dodatków użyć do uzupełnienia aranżacji tarasu? Zacznijmy od najważniejszego, czyli roślin! Tutaj sprawdzą się przede wszystkim rośliny w doniczkach, których kolorystykę dobierzemy do kupionych wcześniej mebli. Dzięki nim wyposażana przestrzeń zyska piękną, zieloną oprawę. Kolejnymi dodatkami są poduszki i materace. Ich kolorystyka będzie odgrywała jedną z najważniejszych ról na całym tarasie, dlatego dobrze, aby ze sobą współgrały. Oprócz tego, podczas ich zakupu warto wybrać produkty odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu będą nam służyły zdecydowanie dłużej. Na koniec pozostaje nam oświetlenie całej przestrzeni. Nie możemy więc zapomnieć o lampach, girlandach i świecach, które nadadzą wszystkiemu niezwykłego klimatu! Jak zatem widać, przepis na aranżację tarasu jest naprawdę prosty – wystarczą odpowiednio wybrane meble, kilka dodatków, piękne rośliny i optymistyczne kolory, aby uzyskać ustronny zakątek w sam raz na odpoczynek! A jak wygląda to na zdjęciach? Już pokazujemy!

Inspiracje na aranżacje tarasu – galeria zdjęć

Inspiracja na aranżację tarasu

Źródło

Pomysł na aranżację tarasu

Źródło

Inspiracje na aranżacje tarasu

Źródło

Pomysł na przytulny taras

Źródło

Pomysły na aranżacje tarasu

Źródło

Aranżacja tarasu

Źródło

Pomysł na elegancki taras

Źródło

Aranżacja małego tarasu

Źródło

Inspiracja na przytulny taras

Źródło

Inspiracja na elegancki taras

Źródło

Pomysły na wyposażenie tarasu

Źródło

Pomysł na nowoczesny taras

Źródło

Inspiracja na nowoczesny taras

Źródło

Nowoczesna aranżacja tarasu

Źródło