Jak urządzić sypialnię w kolorze granatowym?
Kolor danego pomieszczenia ma bardzo istotny wpływ na nastrój i samopoczucie, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni dobór podczas aranżacji wnętrza. Dotyczy to między innymi sypialni, w której po ciężkim dniu każdy z nas chce oddać się zasłużonemu wypoczynkowi. Jednym z rozwiązań, które w ostatnich latach stale zyskuje na popularności, jest urządzenie jej w kolorze granatowym. Czy to dobry pomysł? Czy granatowa sypialnia będzie sprzyjała relaksowi? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury i przejrzenia naszych inspiracji!
W tym artykule znajdziesz:
1. Czy warto urządzić sypialnię w kolorze granatowym?
2. Jakimi kolorami uzupełnić granatową sypialnię?
• Szaro-granatowa sypialnia
• Biało-granatowa sypialnia
• Różowo-granatowa sypialnia
• Beżowo-granatowa sypialnia
3. Jakie meble wybrać do granatowej sypialni?
4. Jakie dodatki wybrać do granatowej sypialni?
5. Inspiracje na granatową sypialnię – galeria zdjęć z 17 pomysłami
Czy warto urządzić sypialnię w kolorze granatowym?
Jednym z mitów dotyczących aranżacji sypialni jest to, że w pomieszczeniu tym nie warto stosować zimnych barw, ponieważ mogą negatywnie wpływać na nastrój. Nic bardziej mylnego! Granat to kolor głęboki, uspokajający i kojący, dzięki czemu skutecznie sprzyja wypoczynkowi i relaksowi, a do tego jest na tyle uniwersalny, że będzie wyglądał zjawiskowo zarówno w minimalistycznej sypialni, jak i tej pełnej przepychu. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że tak jak wspominaliśmy w artykule jaki kolor ścian wybrać do sypialni, bardzo ważna będzie jego ilość, ponieważ grant użyty w nadmiarze może niektóre wnętrza optycznie pomniejszać. To właśnie dlatego w tych mniejszych sypialniach lepszym rozwiązaniem będzie użycie go w formie akcentu, przykładowo malując nim jedną lub dwie ściany. Takie pomieszczenie wystarczy jedynie uzupełnić odpowiednimi meblami i dodatkami, które podkreślą jego wystrój i staną się jego integralną częścią, tworząc tym samym granatową sypialnie prosto z katalogów.
Jakimi kolorami uzupełnić granatową sypialnię?
Kolor granatowy to doskonały pomysł na aranżację sypialni, który pozwala na stworzenie harmonijnego, sprzyjającego wypoczynkowi wnętrza. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to odcień ciemny, w pomieszczeniu o mniejszym metrażu warto rozważyć wykorzystanie go tylko na kilku ścianach, aby jeszcze go optycznie nie pomniejszać. Jakie więc kolory wykorzystać do uzupełnienia pozostałych ścian w granatowej sypialni? Sprawdźcie!
Szaro-granatowa sypialnia
Sypialnia w kolorze szaro-granatowym to jeden z najbardziej uniwersalnych pomysłów na uzyskanie przytulnego, a przy tym efektownego wnętrza! Takie połączenie barw prezentuje się bardzo elegancko i stylowo, a do tego będzie wyglądało świetnie zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że szaro-granatowa sypialnia może wydawać się dość chłodna, dlatego aby ocieplić takie pomieszczenie niezbędne będzie uzupełnienie go dodatkami w cieplejszych kolorach.
Biało-granatowa sypialnia
Sypialnia w kolorze biało-granatowym to prawdziwa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody! Takie połączenie barw jednoznacznie kojarzy się ze stylem marynarskim, który od razu przywodzi na myśl błogie wspomnienia z nadmorskich wakacji! To właśnie dlatego ich zestawienie przez większość osób jest odbierane bardzo pozytywnie, co powoduje, że wykorzystanie go w aranżacji sypialni tworzy z niej wnętrze przytulne i efektowne jednocześnie.
Różowo-granatowa sypialnia
Sypialnia w kolorze różowo-granatowym to kolejny hit ostatnich lat, który jest świetną bazą pod urządzenie wnętrza w stylu glamour. Wystarczy bowiem połączyć chłodny, głęboki granat z lekkim, pastelowym różem, aby uzyskać pomieszczenie modne, efektowne i przytulne jednocześnie. I choć wydaje się, że taka kolorystyka nie będzie zbyt uniwersalna, to w rzeczywistości jej finalnym charakterem można do woli manewrować przy użyciu odpowiednich dodatków.
Beżowo-granatowa sypialnia
Sypialnia w kolorze beżowo-granatowym to idealny wybór dla osób, które przepadają za stylem boho oraz scandi boho. Taka kolorystyka świetnie komponuje się z drewnianymi meblami, wiklinowymi dodatkami i klimatycznym oświetleniem, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można stworzyć z niej przytulne i nastrojowe pomieszczenie w sam raz do wypoczynku.
Jakie meble wybrać do granatowej sypialni?
Jednym z najważniejszych elementów podczas aranżacji granatowej sypialni jest dobór do niej odpowiednich mebli. W tym wypadku absolutną podstawą jest dopasowanie ich kolorystyki do stylu urządzanego pomieszczenia. Wobec tego, jeżeli celem jest uzyskanie stylu hampton lub marynistycznego, doskonałym pomysłem będzie połączenie granatowych ścian z białymi meblami, a gdy chcemy zaaranżować sypialnię w stylu skandynawskim, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie połączenie koloru granatowego z meblami wykonanymi z jasnego drewna. Alternatywą dla tych pomysłów jest uzupełnienie granatowej sypialni czarnymi meblami, które wbrew pozorom mogą wyglądać bardzo efektownie w ciemnym wnętrzu, jednak takie pomieszczenie najlepiej uzupełnić jasnymi dodatkami, dekoracjami i tekstyliami, które je nieco rozjaśnią.
Jakie dodatki wybrać do granatowej sypialni?
Wykorzystanie granatowej farby to świetny pomysł na aranżację sypialni, a to wszystko dlatego, że jest to kolor modny, efektowny i uniwersalny jednocześnie. Aby jednak pomieszczenie z granatowymi ścianami było kompletne, niezbędne jest uzupełnienie go odpowiednimi dodatkami, które delikatnie je stonują i rozjaśnią. Podstawą będzie więc zapewnienie w nim dopływu naturalnego światła oraz umieszczenie kilku źródeł sztucznego światła, tak aby panowała w nim przytulna, przyjemna atmosfera. Do tego dobrym dodatkiem będą lekkie, delikatne firanki, materiałowe rolety oraz poduszki i narzuty utrzymane w jasnej tonacji. Bardzo fajnie sprawdzą się też doniczkowe rośliny, takie jak skrzydłokwiat, które wpływają pozytywnie na jakość snu. Całość można uzupełnić jeszcze tkanym na płasko dywanem, którego kolorystyka będzie dopasowana do narzuty, dzięki czemu granatowa sypialnia będzie w pełni kompletna.
Skomentuj