Meble ogrodowe z palet – 14 pomysłów i inspiracji

Meble ogrodowe z palet - 14 pomysłów i inspiracji

Pomysły na meble ogrodowe wykonane z palet – 14

propozycji

Palety są wykorzystywane przede wszystkim do transportu i przechowywania towarów. Nie każdy jednak wie, że znajdą swoje zastosowanie również w branży wnętrzarskiej. Można bowiem wykonać z nich niezwykle efektowne i bardzo wygodne meble do ogrodu, które doskonale wpiszą się w najnowsze architektoniczne trendy. Jest to więc świetny pomysł na szybkie, proste i tanie zagospodarowanie przestrzeni bardzo funkcjonalnym sprzętem. Jak zatem zrobić z nich stół, kanapę lub ławkę? W jaki konkretniej sposób zrobić meble ogrodowe z palet? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Meble z palet do ogrodu – pomysł na prostą i szybką aranżację
2. Jak zrobić meble ogrodowe z palet?
3. Inspiracje na meble ogrodowe z palet – galeria zdjęć


Meble z palet do ogrodu – pomysł na prostą i szybką aranżację

Meble do ogrodu z palet robią prawdziwą furorę w branży wnętrzarskiej. Wszystko dlatego, że nie kosztują dużo, mają szeroki wachlarz zastosowań, można je w łatwy i szybki sposób przerobić, a oprócz tego są ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Wystarczy jedynie kilka narzędzi i odrobina wprawy, aby uzyskać z nich bardzo praktyczne i komfortowe meble do ogrodu, nie wydając przy tym kroci na materiały. To jednak nie koniec ich zalet! Palety wyróżniają się sporą uniwersalnością, dlatego możemy z nich zrobić między innymi modną sofę ogrodową, fotel, ławkę, stolik, huśtawkę lub kwietnik. W każdej z tych form doskonale wpiszą się w w wystrój ogrodu, tym bardziej, że można je pomalować na dowolny kolor i ozdobić według własnego uznania. Od czego więc zacząć? Już podpowiadamy!

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Meble ogrodowe z palet to doskonały pomysł na modną aranżację ogrodu. Takie rozwiązanie sprawdzi się o każdej porze roku, o ile do ich zabezpieczenia użyjemy preparatów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. I choć wydaje się, że możemy z nich wykonać jedynie szeroką kanapę, to w rzeczywistości przy odrobinie kreatywności możemy z nich zbudować praktycznie dowolny mebel! Od czego więc zacząć? Pierwszym krokiem powinno być przygotowanie ich na oddziaływanie pogody. Jeżeli więc chcemy zrobić meble do ogrodu, na początek musimy dokładnie oszlifować każdą z palet, a następnie je zaimpregnować i pomalować farbą przeznaczoną na zewnątrz. W ten sposób zabezpieczmy je przed deszczem, zimnem, wiatrem i słońcem, a gładka powierzchnia ułatwi w przyszłości ich czyszczenie. Kolejnym krokiem jest wykończenie. Jeżeli więc naszym celem jest zrobienie z nich sofy, fotela lub ławki, musimy zamontować na nich materac lub siedzisko docięte na wymiar. Tutaj bardzo ważny jednak będzie materiał, ponieważ podobnie do farby, powinien być odporny na działanie warunków atmosferycznych. Gdy to już za nami, pozostaje ozdobić nasze meble z palet kilkoma elementami dekoracyjnymi. Możemy do tego wykorzystać poduszki, koc, lampy, rośliny, świece i voilà! Meble ogrodowe z palet gotowe! A jeżeli wciąż poszukujecie inspiracji, mamy dla Was galerię pełną propozycji!

Inspiracje na meble ogrodowe z palet – galeria zdjęć

Stolik ogrodowy wykonany z palet

Źródło

Meble ogrodowe wykonane z palet

Źródło

Meble do ogrodu z palet

Źródło

Kanapy ogrodowe z palet

Źródło

Meble ogrodowe z palet

Źródło

Meble ogrodowe utworzone z palet

Źródło

Łóżko ogrodowe wykonane z palet

Źródło

Meble ogrodowe zbudowane z palet

Źródło

 Łóżko do ogrodu wykonane z palet

Źródło

Czarne meble ogrodowe z palet

Źródło

Meble do ogrodu wykonane z palet

Źródło

Meble z palet do ogrodu

Źródło

Meble z palet na taras

Źródło

Meble do ogrodu zrobione z palet

Źródło