Marsz różowej wstążki - Destiny of Colors - Dron. Filmowanie, Fotografia, Reportaż, Szczecin, Goleniów, Poznań, Warszawa, Kraków, Transmisja na żywo

[:pl]Marsz Różowej Wstążki 2017[:en]March of the Pink Ribbon 2017[:]

[:pl]

Różowy to kolor radosny, energetyczny i większości z nas kojarzący się z landrynkami lub ubrankami małych dziewczynek. Mamy często ubierają swoje pociechy na różowo, tak, aby czuły się jak księżniczki z bajek. Chciałybyśmy dla siebie i naszych Księżniczek jak najlepszego życia, jednak ono nas czasami zaskakuje i słyszymy: „To rak piersi”.

Wiele z nas przeżywa wtedy głębokie załamanie nerwowe, w głowie pojawiają się czarne myśli lub – wręcz przeciwnie, bagatelizujemy problem nie chcąc się z nim zmierzyć. Udajemy, że nic się nie stało, lub rzucamy się w wir pracy, bo ona pozwala zapomnieć. Rak piersi jest chorobą, z którą spotykamy się obecnie na co dzień. Prawie każda z nas ma w rodzinie jakąś kobietę, którą dotknęła ta choroba.

Na takie statystyki nie możemy pozostać obojętne. Możemy zatroszczyć się o siebie poprzez edukację i profilaktykę. Nadszedł czas, aby to zmienić. Dołącz do naszej różowej rewolucji, bo różowy to również kolor świadomych kobiet – kobiet, które o siebie dbają, bo wiedzą, że zdrowie jest dla nich najważniejsze. Tylko zdrowie pozwoli im bowiem odpowiednio zadbać o rodzinę, pracę i realizować się w życiu. Po Marszu diagnoza nie jest już taka straszna, bo mamy żywe dowody na to, że są wśród nas te, które wygrały tę walkę!

21 października tego roku Kobiety przeszły ulicami Szczecina w barwnym, różowym korowodzie Marszu Różowej Wstążki.

[:]

Badania, Cytologia, Kobiety, Marsz, Piersi, Profilaktyka, Rak, Różowej, Szczecin, Wstążki

Published: 21 października 2017

Categories