Pokój dla chłopca – 12 inspiracji na urządzenie pokoju dla dziecka

Pokój dla chłopca - 12 inspiracji na urządzenie pokoju dla dziecka

Jak urządzić pokój dla chłopca?

Pokój dla chłopca powinien być pełen kolorów, schowków i miejsc do zabawy. Takie pomieszczenie będzie dla niego swoistym królestwem, w którym znajdzie swój azyl i będzie lubił w nim przebywać. Jego aranżacja wymaga więc nie mniej kreatywności pomysłowości co urządzenie pokoju dla dziewczynki. Jak zatem go wyposażyć, tak aby spełniał oczekiwania i potrzeby dziecka w danym wieku? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Urządzanie pokoju dla chłopca – od czego zacząć?
2. Aranżacja pokoju dla chłopca – jaki kolor wybrać?
3. Urządzanie pokoju dla dziecka – elementy dekoracyjne dla chłopca
4. Pokój dla chłopca – galeria zdjęć z aranżacjami


Urządzanie pokoju dla chłopca – od czego zacząć?

Jeżeli chcemy urządzić idealny pokój dla chłopca, na początek warto przygotować odpowiedni plan. Dobrym pomysłem będzie więc uwolnienie wyobraźni i przeniesienie się do czasów, w których było się dzieckiem, aby lepiej zrozumieć jego potrzeby. Oprócz tego, powinniśmy w nim ująć to czym się interesuje, co lubi robić oraz w jaki sposób najchętniej spędza czas. Gdy to już za nami, kolejnym krokiem jest podział pokoju na trzy funkcjonalne strefy:

  • do nauki,
  • do zabawy,
  • do odpoczynku.

Wbrew pozorom, taki podział jest możliwy nawet w niedużych pomieszczeniach. Gdzie zatem je umiejscowić? Strefę do nauki powinniśmy wytyczyć jak najbliżej okna, aby zapewnić dopływ naturalnego światła, co będzie to zdrowsze dla oczu i doda dziecku energii do działania. Strefa do zabawy może znaleźć się praktycznie w każdym miejscu, choć warto wyznaczyć ją w taki sposób, aby podczas zabawy chłopcu nie przeszkadzały pozostałe elementy wyposażenia pokoju. Jeżeli zaś chodzi o strefę wypoczynkową, to najlepiej umiejscowić ją z dala od okna, dzięki czemu wpadające światło nie będzie utrudniało zaśnięcia dziecku. Oprócz tego, pokój powinniśmy wyposażyć w kosze, pudełka i pojemniki, w których chłopiec będzie mógł przechowywać swoje skarby.

Aranżacja pokoju dla chłopca – jaki kolor wybrać?

Większość osób, które mają w planach urządzenie pokoju dla chłopca, wybór rozpoczyna od kupna błękitnej farby do wnętrz. Rzeczywiście, opcja ta jest bardzo uniwersalna, ale nie jedyna, dlatego jeżeli kolor ten nie za bardzo nam odpowiada, zawsze możemy wyjść poza stereotypowe ramy i wybrać zupełnie inny odcień. Jaki konkretniej? Wszystko zależy od naszej kreatywności! Do pokoju dla chłopca idealnie sprawdzi się między innymi farba w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim, turkusowym, szarym i białym. Oczywiście tutaj dobrym pomysłem będzie sugerowanie się preferencjami dziecka, choć nie oznacza to, że musimy się ich sztywno trzymać. Można bowiem wykorzystać ulubiony kolor chłopca w formie akcentu, a nie jako odcień przewodni całego pokoju. To samo dotyczy umeblowania i gadżetów, które wykorzystamy do jego udekorowania. Gdy wybór koloru już za nami, kolejnym krokiem będzie wyznaczenie opisanych wcześniej przestrzeni, czyli miejsca do nauki, zabawy, wypoczynku i realizacji hobby, a następnie wypełnienie ich elementami dekoracyjnymi!

Urządzanie pokoju dla dziecka – elementy dekoracyjne dla chłopca

Pokój dla chłopca warto wyposażyć w różnego rodzaju dodatki, które staną się integralnym elementem wystroju całego wnętrza. Zacznijmy więc od najważniejszego, czyli podłogi. Tutaj doskonałym pomysłem będzie kupno niewielkiego dywanu lub maty, które sprawią, że pomieszczenie będzie przytulniejsze. Oprócz tego, fotel, sofę lub łóżko możemy pokryć kolorowymi narzutami z miękkiego materiału, najlepiej w kolorze pasującym do ścian. Kolejnym bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym są fototapety. I tak w przypadku mniejszych chłopców możemy wybrać geometryczne wzory w postaci kropek, kratki lub gwiazdek, zaś w przypadku większych dzieci można wykorzystać ilustracje nawiązujące do ich zainteresowań. Nie możemy zapominać również o oświetleniu, które w aranżacji wnętrza odgrywa bardzo ważną rolę. Wobec tego, pokój dla chłopca możemy uzupełnić kolorowymi girlandami, nadając mu jeszcze więcej charakteru. A jak to wygląda na zdjęciach? Mamy dla Was galerię pełną inspiracji! Zapraszamy do przeglądania!

Pokój dla chłopca – galeria zdjęć z aranżacjami

Funkcjonalny pokój dla chłopca

Źródło

Aranżacja pokoju dla chłopca

Źródło

Pokój dla chłopca aranżacja

Źródło

Ciemny pokój dla chłopca

Źródło

Wystrój pokoju dla chłopca

Źródło

Pomysły na pokój dla chłopca

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze miętowym

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze błękitnym

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze szarym

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze beżowym

Źródło

Szary pokój dla chłopca

Źródło

Pokój dla chłopca w kolorze czarnym

Źródło