Pokój dla dziewczynki – 12 inspiracji na urządzenie pokoju dla dziecka

Pokój dla dziewczynki – 12 inspiracji na urządzenie pokoju dla dziecka

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Pokój dla dziewczynki powinien być dla niej swoistym królestwem, w którym znajdzie swój azyl i będzie lubiła przebywać. Takie pomieszczenie może być pełne kolorów, schowków i miejsc do zabawy. Jego aranżacja nie jest więc tak łatwa, jak może się wydawać i wymaga od nas nie mniej kreatywności i pomysłowości, co urządzenie pokoju dla chłopca. Jak zatem go wyposażyć, tak aby spełniał oczekiwania i potrzeby dziecka w danym wieku? Odpowiednie meble i akcesoria pomogą rodzicom osiągnąć wymarzony przez pociechę efekt, który przedstawimy w dzisiejszym artykule!


W tym artykule znajdziesz:
1. Urządzanie pokoju dla dziewczynki – od czego zacząć?
2. Aranżacja pokoju dla dziewczynki – jaki kolor wybrać?
3. Urządzanie pokoju dla dziecka – elementy dekoracyjne dla dziewczynki
4. Pokój dla dziewczynki – galeria zdjęć z aranżacjami


Urządzanie pokoju dla dziewczynki – od czego zacząć?

Jeżeli chcemy urządzić idealny pokój dla dziewczynki, tak aby spełniał wszystkie jej oczekiwania, na początek warto przygotować odpowiedni plan. Dobrym pomysłem będzie więc przypomnienie sobie czasów, kiedy było się dzieckiem, dzięki czemu lepiej zrozumiemy potrzeby pociechy, co finalnie ułatwi nam aranżację całego pomieszczenia. Oprócz tego, powinniśmy w nim ująć wszystko to czym się interesuje, co lubi robić oraz w jaki sposób najchętniej spędza czas. Gdy to już za nami, kolejnym krokiem będzie zaplanowanie w pokoju trzech funkcjonalnych stref:

  • do nauki,
  • do zabawy,
  • do odpoczynku.

I choć wydaje się, że taki podział jest niemożliwy w mniejszych pomieszczeniach, to w rzeczywistości możemy z niego skorzystać nawet w kilkumetrowych pokojach. Gdzie więc je umiejscowić? Zacznijmy od strefy do nauki, która powinna znaleźć się jak najbliżej okna, aby zapewnić dopływ naturalnego światła, co będzie zdrowsze dla oczu i doda dziecku energii do działania. Kolejną strefą jest miejsce do zabawy, która powinna znaleźć się w takim otoczeniu, aby podczas zabawy dziewczynce nie przeszkadzały pozostałe elementy wyposażenia pokoju. Nie warto więc umieszczać jej zbyt blisko łóżka, biurka lub kaloryfera. Jeżeli zaś chodzi o strefę wypoczynkową, to najlepiej ulokować ją z dala od okna, dzięki czemu wpadające światło nie będzie utrudniało zaśnięcia dziecku. Oprócz tego, wszystkie strefy możemy wyposażyć w kosze, pudełka i pojemniki, w których nasza księżniczka będzie mogła przechowywać swoje skarby.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki – jaki kolor wybrać?

Większość rodziców rozpoczyna aranżację pokoju dla dziewczynki od wyboru różowej farby do pomalowania wnętrza. Rzeczywiście, jest to opcja bardzo uniwersalna, a przy tym może podobać się dziecku, ale musimy pamiętać, że kolorów jest znacznie więcej, w związku z czym zawsze możemy wyjść poza stereotypowe ramy i wybrać zupełnie inny odcień. Jaki konkretniej? Wszystko zależy od naszej kreatywności! Do pokoju dla dziewczynki idealnie sprawdzą się farby w lekkich, naturalnych kolorach, takich jak biele, szarości, beże, żółcienie, zielenie i błękity. Oczywiście tutaj dobrym pomysłem będzie sugerowanie się preferencjami dziecka, choć nie oznacza to, że musimy się ich sztywno trzymać. Można więc wykorzystać ulubiony kolor pociechy w formie akcentu, a nie jako odcień przewodni całego pokoju. Przykładowo, jeżeli córka lubi kolor różowy, a my nie za bardzo jesteśmy do niego przekonani, zawsze możemy pomalować pomieszczenie kolorem błękitnym i ozdobić je dekoracjami w kolorze różowym. To samo dotyczy umeblowania oraz gadżetów, które wykorzystamy do jego udekorowania. A gdy wybór farby już za nami, kolejnym krokiem będzie wyznaczenie opisanych wcześniej przestrzeni, czyli miejsca do nauki, zabawy, wypoczynku i realizacji hobby, a następnie wypełnienie ich elementami dekoracyjnymi!

Urządzanie pokoju dla dziecka – elementy dekoracyjne dla dziewczynki

Nieodłącznym elementem pokoju dla dziewczynki są różnego rodzaju dodatki, które oprócz funkcji dekoracyjnej, użyteczną częścią całego wnętrza. Zacznijmy więc od najważniejszego, czyli podłogi. Tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie pokrycie jej niewielkim dywanem lub matą, która sprawi, że pomieszczenie będzie przytulniejsze, a zabawa w nim jeszcze przyjemniejsza. Kolejnym elementem będzie pokrycie fotela, sofy oraz łóżka kolorowymi narzutami z miękkiego materiału, najlepiej w odcieniu współgrającym ze ścianami. Bardzo ciekawą dekoracją są również fototapety, które mogą nawiązywać do zainteresowań dziewczynki. I tak w przypadku mniejszej pociechy możemy postawić na geometryczne wzory w postaci kropek, kratki lub gwiazdek, zaś w przypadku większego dziecka można wykorzystać ilustracje przedstawiające zwierzątka, ulubioną postać z kreskówki lub bajkowe malowidła. Nie można zapomnieć też o oświetleniu, które w aranżacji wnętrza odgrywa bardzo ważną rolę. Wobec tego, pokój dla dziewczynki możemy uzupełnić kolorowymi girlandami, uzyskując w ten sposób bardzo ciekawy efekt. A jak to wygląda na zdjęciach? Mamy dla Was galerię pełną inspiracji! Zapraszamy do przeglądania!

Pokój dla dziewczynki – galeria zdjęć z aranżacjami

Inspiracje na pokój dla dziewczynki

Źródło

Pomysły dla pokój dla dziewczynki

Źródło

Inspiracja na pokój dla dziewczynki

Źródło

Pomysł na pokój dla dziewczynki

Źródło

Pokój dla dziewczynki w pastelowych barwach

Źródło

Pokój dla dziewczynki w kolorze pudrowym

Źródło

Pokój dla dziewczynki w kolorze szarym

Źródło

Tęczowy pokój dla dziewczynki

Źródło

Pokój dla dziewczynki w kolorze różowym

Źródło

Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Źródło

Urządzenie pokoju dla dziewczynki

Źródło

Kolorowy pokój dla dziewczynki

Źródło