Oświetlenie przedpokoju – 13 inspiracji na zaplanowanie światła w przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju - 13 inspiracji na zaplanowanie światła w przedpokoju

Nowoczesne oświetlenie do przedpokoju – najciekawsze aranżacje

Przedpokój to pomieszczenie, które bardzo często decyduje o pierwszym wrażeniu osób odwiedzających nasz dom. Niestety, najczęściej jest ono pozbawione dostępu do naturalnego światła, dlatego skrupulatne zaplanowanie oświetlenia odgrywa w nim bardzo istotną rolę. Jakie zatem oświetlenie wybrać do przedpokoju? Jakie lampy są zarówno funkcjonalne, jak i efektownie wyglądają? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!


W tym artykule znajdziesz:
1. Oświetlenie przedpokoju – podstawa aranżacji
2. Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać?
3. Oświetlenie przedpokoju – galeria zdjęć z aranżacjami


Oświetlenie przedpokoju – podstawa aranżacji

Wiele osób nie przykłada większej wagi do aranżacji przedpokoju, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym nie spędza się zbyt wiele czasu. Jest to błąd, a wszystko dlatego, że tak naprawdę przedpokój jest wizytówką domu, która bardzo często determinuje pierwsze wrażenie odwiedzających go gości. Warto więc zadbać o jego odpowiednie wyposażenie oraz oświetlenie, tym bardziej, że zazwyczaj jest on pozbawiony dostępu do naturalnego światła. Wobec tego, jeżeli planujemy zainstalować w nim sztuczne oświetlenie, musimy pamiętać, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na wszystkie dostępne rozwiązania. Ograniczeniem może być bowiem zarówno wielkość pomieszczenia, jak i finanse, którymi dysponujemy. Jak zatem dojść do meritum? Już podpowiadamy!

Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać?

Oświetlenie do przedpokoju należy dobrać do projektu, kształtu i stylu wnętrza. Na szczęście większość lamp ma bardzo uniwersalne zastosowanie, dlatego z łatwością wkomponujemy je zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym, jak i tych bardziej nowoczesnych. Jeżeli jednak chcielibyśmy zachować spójność i w przedpokoju zamontować oświetlenie w określonym stylu, musimy pamiętać, że znaczenie ma nie tylko wygląd lampy czy kinkietu, ale również barwa światła. W tym wypadku barwa ciepła będzie pasowała przede wszystkim do naturalnych stylów, pełnych jasnego drewna, zaś chłodniejsze barwy lepiej sprawdzą się w nowoczesnych stylach, aby podkreślić ich minimalizm. Oprócz tego, w celu zrekompensowania niedostatków naturalnego światła, dobrym pomysłem będzie umieszczenie kilku rodzajów lamp, nawet na małej przestrzeni. Które więc konkretniej wybrać?

1. Plafony

Plafony to płaskie lampy, które zajmują niewiele przestrzeni, dlatego będą doskonałym wyborem przede wszystkim w niskich przedpokojach, gdzie skutecznie zastąpią oświetlenie wiszące. W sklepach znajdziemy ich wiele rodzajów, poczynając od minimalistycznych modeli, przez geometryczne, aż po wykonane ze zdobionego, malowanego szkła, które doskonale uzupełnią klasyczne wnętrza.

2. Żyrandole i sufitowe lampy wiszące

Żyrandole i lampy wiszące to idealnie rozwiązanie przede wszystkim do szerszych i większych pomieszczeń. Tutaj w zależności od wystroju wnętrza, możemy postawić zarówno na minimalistyczne, stonowane oświetlenie, które idealnie uzupełni nowoczesny styl, jak i bogato zdobiony żyrandol, który świetnie wpisze się we wnętrze urządzone w stylu klasycznym, retro lub glamour. Jeżeli zaś chodzi o przedpokój w stylu industrialnym i loftowym, to tutaj najlepszym wyborem będą modele z dużymi metalowymi kloszami.

3. Listwy oświetleniowe

Listwy oświetleniowe w ostatnich latach zyskują na popularności, a to wszystko za sprawą ich uniwersalności. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym i skandynawskim, ponieważ produkty te w większości przypadków wyróżniają się bardzo minimalistycznym, chłodnym wyglądem. Co ciekawe, ich położenie można swobodnie regulować, podkreślając niektóre elementy wystroju, dlatego będzie to doskonały wybór do wnętrz, w których chcemy zwrócić uwagę gości na jego wyposażenie.

4. Oświetlenie podsufitowe

Oświetlenie podsufitowe to kolejny bardzo częsty wybór wśród klientów sklepów budowlanych. Jego zaletą jest dyskretność, uniwersalność i elegancja, dzięki którym z łatwością można wkomponować je praktycznie w każde wnętrze. Tutaj w zależności od produktu, można postawić na reflektory punktowe, listwy lub taśmy LED. Takie oświetlenie najczęściej wbudowuje się w w podwieszany sufit, który zazwyczaj wykonuje się z płyt kartonowo-gipsowych.

Oświetlenie przedpokoju – galeria zdjęć z aranżacjami

Oświetlenie przedpokoju aranżacje

Źródło

Eleganckie oświetlenie przedpokoju

Źródło

Pomysł na oświetlenie przedpokoju

Źródło

Oświetlenie do przedpokoju w stylu eleganckim

Źródło

Inspiracje na oświetlenie do przedpokoju

Źródło

Nowoczesne oświetlenie do przedpokoju

Źródło

Oświetlenie sufitowe do przedpokoju

Źródło

Oświetlenie do przedpokoju z żyrandolem

Źródło

Oświetlenie przedpokoju w bloku

Źródło

Pomysł na oświetlenie przedpokoju

Źródło

Loftowe oświetlenie przedpokoju

Źródło

Oświetlenie wbudowane w sufit do przedpokoju

Źródło

Oświetlenie do przedpokoju w stylu loftowym

Źródło