Pomysły na kwietniki w ogrodzie – 12 ciekawych inspiracji

Pomysły na kwietniki w ogrodzie - 12 ciekawych inspiracji

Inspiracje na kwietniki ogrodowe własnej roboty – 12 propozycji

Piękny ogród nie może obejść się bez bujnej roślinności i kolorowych kwiatów. To właśnie one pełnią główną funkcję dekoracyjną, tworząc zielony, przytulny zakątek, w którym domownicy po trudach codziennych obowiązków mogą oddać się wypoczynkowi. Do tej pory podstawą takich dekoracji były klasyczne donice, jednak wraz z biegiem czasu coraz popularniejsze stają się nowoczesne kwietniki ogrodowe. Mogą być to zarówno stojące, jak i wiszące konstrukcje, które można wykonać z różnego rodzaju materiałów we własnym zakresie. Jak więc je zrobić i czego będziemy potrzebowali do ich zbudowania? Tego właśnie dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Sprawdźcie pomysły na kwietniki w ogrodzie własnej roboty!


W tym artykule znajdziesz:
1. Kwietnik ogrodowy – sposób na urozmaicenie ogrodu
2. Kwietniki – kupować gotowe czy zrobić samemu?
3. Kwietniki w ogrodzie – galeria zdjęć z pomysłami


Kwietnik ogrodowy – sposób na urozmaicenie ogrodu

Własnoręcznie wykonane kwietniki ogrodowe to efektowna, a przy tym bardzo oryginalna ozdoba każdego ogrodu. Do ich wykonania można wykorzystać zarówno drabiny, skrzynki, taczki, beczki, opony, rynny, garnki, jak i wiele innych ciekawych rzeczy, które zalegają nam w garażu. Takie przedmioty świetnie wyeksponują piękno każdej rośliny i będą wspaniałą dekoracją każdego terenu. Przy ich użyciu możemy przygotować kwietniki w różnego rodzaju kształtach, wymiarach i kolorach. Wszystko zależy bowiem od tego, jakimi konkretniej przedmiotami dysponujemy.

Kwietniki – kupować gotowe czy zrobić samemu?

Kwietniki ogrodowe tak samo jak rabaty ogrodowe można kupić lub wykonać we własnym zakresie. Te dostępne w sprzedaży to zazwyczaj kwietniki kaskadowe, czyli kilkupoziomowe konstrukcje z drewna lub metalu. Mają one wgłębienia, podkładki lub tacki, na których można umieścić doniczki z kwiatami lub wsypać do nich ziemię i posadzić w niej wybrane rośliny. Jeżeli jednak wolimy wykonać kwietnik własnoręcznie, możemy wykorzystać do tego przedmioty codziennego użytku. Tutaj w zależności od aranżacji ogrodu, świetnie sprawdzą się przede wszystkim drabiny, skrzynki, taczki, beczki, opony, rynny, garnki. Co ważne, niektóre z nich są już gotowe do posadzenia w nich kwiatów, zaś inne wymagają delikatnej ingerencji.

Kwietniki w ogrodzie – galeria zdjęć z pomysłami

Wiszące kwietniki do ogrodu

Źródło

Kwietnik ogrodowy z taczki

Źródło

Kwietnik ogrodowy z szuflad

Źródło

Kwietnik ogrodowy domowej roboty

Źródło

Inspiracje na kwietniki ogrodowe

Źródło

Pomysły na kwietniki ogrodowe

Źródło

Kwietniki ogrodowe wykonane z opon

Źródło

Kwietniki ogrodowe z donic

Źródło

Wiszące kwietniki ogrodowe

Źródło

Kwietnik ogrodowy wykonany z taczki

Źródło

Kwietniki ogrodowe z wiaderek

Źródło

Kwietniki ogrodowe w koszykach

Źródło